Čokoládový chia pudink

Čvn 17, 2022 | Low-Carb recepty

 Recept na chia pudink už tady na webu mám. Jde o chia pudink s mandlovým mlékem, včetně receptu na výrobu mandlového mléka. 

S chia semínky můžete experimentovat, namočit je do mléka, smetany, kokosového mléka, jogurtu nebo použít různé ovocné šťávy. 

Tento recept vám připomene pudink z mléka a škrobu, jak si ho pamatujeme z dětství. Včetně škraloupu. Ten jsem měla na pudinku vždycky nejraději. 

Tato varianta má méně sacharidů než klasika a více tuku a díky tomu zasytí. Můžete si ho připravit do skleničky a vzít ke svačině nebo někam na výlet. 

 

Suroviny na 3 porce:

  • 30g chia semínek
  • 300 ml mandlového mléka
  • 50g 70% čokolády
  • kdo potřebuje, přisladí LowCarb sladidlem 

Postup:

Chia semínka rozmixujte v elektrickém mlýnku na kávu nebo mixéru. Jde to i tyčovým mixérem – použijte vysokou nádobu, jinak máte semínka po celé kuchyni. Můžete použít i nemletá chia semínka, ale ta neudělají konzistenci klasického pudinku. 
Mléko zahřejte, přidejte nasekanou čokoládu a rozehřejte. Pokud potřebujete, přislaďte. 

Nakonec do mléka vmíchejte mletá semínka a dobře rozmíchejte, ať nemáte hrudky. Přendejte do misek a nechte vychladit. Podávejte ozdobené ovocem nebo šlehačkou. 

 

Počet porcí: 3  

Nutriční hodnoty 1 porce: E 841 Kj      S 12g    B 7g     T 13g

Chcete začít s Low- Carb (nízkosacharidovým) stravováním a nevíte, jak na to? Stáhněte si Manuál zdarma. 

Mohlo by vás také zajímat…

Brokolicový chleba

Brokolicový chleba

Variabilní recept, který můžete obměňovat, přidat různé druhy sýrů, bylinky, koření. Upéct v tenké vrstvě nebo jako nákyp. Pokaždé to bude trochu jiné.  Nakrájené na plátky můžete zamrazit, opéct v toustovači, obložit šunkou, vajíčkem, sýrem, zeleninou, namazat...

pokračovat ve čtení
Slaný koláč s kapustou

Slaný koláč s kapustou

Jedno z těch jídel, která můžete neustále obměňovat, upéct s korpusem nebo bez, měnit sýry, přidat šunku, slaninu, houby, sušená rajčata, olivy, semínka nebo bylinky… Pokaždé to může být trochu jiné.  Je to jídlo, které chutná dobře teplé i studené. Můžete si ho vzít...

pokračovat ve čtení