Čokoládový chia pudink

Čvn 17, 2022 | Low-Carb recepty

 Recept na chia pudink už tady na webu mám. Jde o chia pudink s mandlovým mlékem, včetně receptu na výrobu mandlového mléka. 

S chia semínky můžete experimentovat, namočit je do mléka, smetany, kokosového mléka, jogurtu nebo použít různé ovocné šťávy. 

Tento recept vám připomene pudink z mléka a škrobu, jak si ho pamatujeme z dětství. Včetně škraloupu. Ten jsem měla na pudinku vždycky nejraději. 

Tato varianta má méně sacharidů než klasika a více tuku a díky tomu zasytí. Můžete si ho připravit do skleničky a vzít ke svačině nebo někam na výlet. 

 

Suroviny na 3 porce:

  • 30g chia semínek
  • 300 ml mandlového mléka
  • 50g 70% čokolády
  • kdo potřebuje, přisladí LowCarb sladidlem 

Postup:

Chia semínka rozmixujte v elektrickém mlýnku na kávu nebo mixéru. Jde to i tyčovým mixérem – použijte vysokou nádobu, jinak máte semínka po celé kuchyni. Můžete použít i nemletá chia semínka, ale ta neudělají konzistenci klasického pudinku. 
Mléko zahřejte, přidejte nasekanou čokoládu a rozehřejte. Pokud potřebujete, přislaďte. 

Nakonec do mléka vmíchejte mletá semínka a dobře rozmíchejte, ať nemáte hrudky. Přendejte do misek a nechte vychladit. Podávejte ozdobené ovocem nebo šlehačkou. 

 

Počet porcí: 3  

Nutriční hodnoty 1 porce: E 841 Kj      S 12g    B 7g     T 13g

Chcete začít s Low- Carb (nízkosacharidovým) stravováním a nevíte, jak na to? Stáhněte si Manuál zdarma. 

Mohlo by vás také zajímat…

Sýrový Low Carb chleba

Sýrový Low Carb chleba

Dneska přidávám recept na jeden z mých oblíbených Low Carb chlebů. Po vychladnutí má dobrou strukturu, není mokrý, není vatový ani houbovitý (jak často Low Carb pečivo bývá).  Psyllium v chlebu podle mě není skoro cítít, ale pokud ho nemáte rádi, je možné, že vám...

pokračovat ve čtení
Brokolicový chleba

Brokolicový chleba

Variabilní recept, který můžete obměňovat, přidat různé druhy sýrů, bylinky, koření. Upéct v tenké vrstvě nebo jako nákyp. Pokaždé to bude trochu jiné.  Nakrájené na plátky můžete zamrazit, opéct v toustovači, obložit šunkou, vajíčkem, sýrem, zeleninou, namazat...

pokračovat ve čtení
Slaný koláč s kapustou

Slaný koláč s kapustou

Jedno z těch jídel, která můžete neustále obměňovat, upéct s korpusem nebo bez, měnit sýry, přidat šunku, slaninu, houby, sušená rajčata, olivy, semínka nebo bylinky… Pokaždé to může být trochu jiné.  Je to jídlo, které chutná dobře teplé i studené. Můžete si ho vzít...

pokračovat ve čtení