Jsem tu pro vás

 

Spojuji výživové poradenství, EFT terapii a koučovací techniky. Provedu vás cestou k vyladěnému jídelníčku, naučím vás poslouchat sebe sama a jíst to, co je dobré právě pro vás.  

Najdu emoční háčky a vazby na jídlo, které vám kazí vaši snahu změnit jídelníček, jíst lépe a zdravěji, zhubnout… Ať už je váš cíl jakýkoliv, dovedu vás tam, kam chcete dojít. 

Jak to celé začalo?

 

Jsem od dětství nadšenec do zdravé výživy. Už na základce jsem přečetla o zdravé výživě všechno, co se mi dostalo pod ruku. Od alternativy po oficiální doporučení. Vyzkoušela jsem na sobě nejrůznější výživové styly. 

Mátlo mě, že různá alternativní doporučení si vzájemně odporují, oficiální doporučení se zase často mění a co se doporučovalo loni, letos už neplatí. 

A přitom já sama dokázala od dětství velmi dobře rozeznat, jaké potraviny mi dělají dobře, jaké jídlo mi energii bere a jaké mi ji ubírá. Jenže jsem si nedůvěřovala, hledala venku potvrzení toho, že jím zdravě. 

Pak jsem zjistila, že vědět, co jíst nestačí. Někdy je mnohem těžší se toho držet.

Patřím k těm, kdo zajídají nervozitu, stres jídlem. Měla jsem ve zvyku jíst, abych zaplácla nepříjemné emoce a nemusela jim dát pozornost.

Byla jsem zvyklá jíst, abych si zlepšila náladu. Byla jsem naučená, že jídlo se nevyhazuje, že se dojídá, co je na talíři, nabízené jídlo se neodmítá.

A tak jsem jedla hory jídla. Bylo to sice zdravé jídlo, ale bylo ho strašně moc. Neustále jsem řešila, co jím.

Až časem jsem se dozvěděla o emočním přejídání, o emočních vazbách na jídlo a o tom, jak jídlo působí na naši psychiku a naše psychika ovlivňuje chuť na konkrétní jídlo i to, jestli máme hlad. Zjistila jsem, že existuje fyzická závislost na jídle, cukru a sacharidech, ale také závislost psychická. 

Začala jsem se věnovat technikám, které pracují s emocemi a s naší psychikou. Omezila jsem konzumaci cukru i sacharidů. V posledních letech jím nízkosacharidově.

Teď pomáhám druhým

 

Při svých konzultacích spojuji terapii a výživové poradenství. Baví mě rozkrývat vzorce, které vedou mé klientky k přejídání.

Miluji zdravou výživu a o zdravém jídle toho vím hodně. Prošla jsem si mnoha alternativními směry stravování a zároveň sleduju nové odborné informace o výživě.

Vidím věci v souvislostech, propojuji alternativní směry i oficiální výživová doporučení, psychiku a výživu.

Naučím vás jíst tak, aby to vyhovovalo právě vám. Umím najít vaše emoční vazby na jídlo a naučím vás, jak s tím pracovat a dojít úspěšně do cíle.

Dovedu vás tam, kam chcete dojít. 

 

Rekvalifikční kurzy a další:

2016 Institut energetické psychologie

Kouč a terapeut EFT, rekvalifikační kurz

2015 Ekolandia

Rekvalifikační kurz výživového poradenství

2008 Dexter Academy

Rekvalifikační masérský kurz

2006 – 2007 Reiki 

I – IV. stupeň

2005 Bachova květová terapie

Lenka Samková, BFRP

O mně  v číslech

let zkušeností

individuálních konzultací

prodaných on-line produktů a kurzů