Zeleninové hranolky

Čvn 14, 2018 | Low-Carb recepty

Pokud jste zajímáte o low carb stravování, určitě víte, že bramborové hranolky jíst nemůžete. Ale víte, že brambory můžete nahradit zeleninou a že jsou výborné? Nebudu vám tvrdit, že chutnají stejně. Mě ale bramborové hranolky nikdy moc nechutnaly, takže ty zeleninové mi přijdou fajn.

Zeleninové hranolky jsou už celkem známé v celerové variantě. Komu ale, stejně jako mě, celer nechutná, může vyzkoušet jinou zeleninu – např. bílou ředkev, pastiňák, kedlubnu, vodnici nebo tuřín. Výborná je i mrkev, červená řepa nebo batát, ale tady musíte dát pozor na vysoký obsah sacharidů (záleží, jestli jste keto, lowcarb nebo cukr free a podle toho si upravte množství a druh zeleniny).

Postup:

Zeleninu omyjte, oloupejte. Nakrájejte na tenké hranolky. V míse smíchejte olivový olej, sůl a koření. Dobrá je paprika, tymián, oregáno, rozmarýn.

Dobře promíchejte a vysypte na plech vyložený pečícím papírem. Pečte v troubě na 180 °C. Doba záleží na druhu zeleniny. Nebojte se nechat hranolky pořádně propéct a zhnědnout.

Na fotce jsou hranolky z bílé ředkve s olivovým olejem, posypané paprikou, pepřem a solí. Pekla jsem zhruba 40 min na  180°C.

Nezapomeňte si udělat domácí majonézu a nebude vám ke štěstí chybět vůbec nic :-).

Chcete se pustit do Low-Carb stravování a nevíte, jak začít? E-mailový kurz Základy LC za 5 dní vás provede prvními kroky a je zdarma.

Mohlo by vás také zajímat…

Čokoládový chia pudink

Čokoládový chia pudink

 Recept na chia pudink už tady na webu mám. Jde o chia pudink s mandlovým mlékem, včetně receptu na výrobu mandlového mléka.  S chia semínky můžete experimentovat, namočit je do mléka, smetany, kokosového mléka, jogurtu nebo použít různé ovocné šťávy.  Tento recept...

pokračovat ve čtení
Brokolicový chleba

Brokolicový chleba

Variabilní recept, který můžete obměňovat, přidat různé druhy sýrů, bylinky, koření. Upéct v tenké vrstvě nebo jako nákyp. Pokaždé to bude trochu jiné.  Nakrájené na plátky můžete zamrazit, opéct v toustovači, obložit šunkou, vajíčkem, sýrem, zeleninou, namazat...

pokračovat ve čtení