Nastartujte metabolizmus

Chcete začít s Low-Carb stravováním a nevíte, jak na to?
Máte za sebou několik pokusů, ale výsledky nikde?


Ztrácíte se v přemíře informací, začínáte pořád dokola, ale po několika neúspěších to vzdáte? Nevíte, jak si sestavit jídelníček, co vlastně jíst, jak to zkombinovat s přípravou jídla pro rodinu? Lednové nadšení vyprchalo a vy jste jedete ve stejných kolejích jako dříve?

Snažíte se snížit množství cukru a sacharidů v jídle, ale nemáte výsledky a nevíte, kde děláte chybu? Chybí vám podpora a sama težko hledáte motivaci ke změně?

Nejste sama, kdo ze začátku tápe. Já jsem výživový poradce a když jsem přešla na LC stravování, sama jsem nevěděla, jak na to. Udělala jsem spoustu chyb a začínala s LC stravováním několikrát, než jsem našla způsob, který mi fungoval. Nyní se takto stravuji už více než 4 roky a za tu dobu jsem spolupracovala s množstvím žen, které s tímto stravováním začínaly nebo neměly výsledky jaké čekaly. Proto vím, že většina z nás dělá podobné chyby. Vy je dělat nemusíte a můžete si ušetřit spoustu pokusů a selhání.JAKÉ JSOU VÝHODY lC STRAVOVÁNÍ?


S čím vám nízkosacharidové stravování může pomoct?

INZULÍN

LC udržuje stabilní a nízkou hladinu inzulinu a cukru v krvi.

SPALOVÁNÍ TUKU

LC podporuje spalování tuku z vlastních tělesných zásob.

SNIŽUJE HLAD

Nízká hladina inzulínu i spalování tuku snižuje hlad i chuť k jídlu.

STABILNÍ ENERGIE

LC udržuje stabilní hladinu energie a předchází vlčím hladům.

Je LC to pravé pro vás? Odpovězte si na tyto otázky:

 • Máte velké výkyvy nálad a propady energie mezi jídly? 
 • Když se včas nenajíte, dostanete “vlčí” hlad, kdy nedokážete regulovat množství sneděného jídla? 
 • Když vynecháte jídlo, necítíte se dobře, jste nervózní, bolí vás hlava, někdy cítíte i fyzickou slabost? 
 • Nedokážete odolat sladkému nebo slaným jídlům jako rohlíky, chleba, těstoviny a přejídáte se jimi, jako byste neměli žádnou stopku?
Co můžete od této výzvy čekat?

Jak výzva Nastartujte svůj metabolizmus probíhá?


Výzva probíhá v malé uzavřené fcb skupině určené jen pro tuto výzvu. Začínáme 5.2.2021. Přihlásit se můžete do 2.2.2021.

Výzva bude probíhat po dobu 4 týdnů a bude mít 3 fáze.

První fáze: Nastartujte svůj metabolizmus

Zaměříme se na návyky, budeme pracovat se závislosti na cukru a sacharidových jídlech, nastavíme si jídelníček tak, aby tělo začalo spalovat vlastní tuky a přepnulo z metabolizmu sacharidového na tukový.

Druhá fáze: Pálíme tuky, hledáme nejvhodnější verzi LC stravování pro každou z nás

Naučíme se pravidla a principy LC stravování. Jakmile pochopíte, na jakých principech LC stravování funguje, budete si umět jídelníček upravit podle sebe, aby vám to chutnalo a co nejvíce vyhovovalo vašim potřebám a tomu, čeho chcete dosáhnout, ať už je to lepší zdraví, zhubnutí pár kilo nebo zlepšení vztahu k jídlu. Nečekejte ode mě sepsaný jídelníček, který budete muset dodržovat.

Třetí fáze: LC jako životní styl

V této fázi budeme hledat dlouhodobý styl stravování, který vás bude bavit a vydržíte u něj. Bez pocitu omezování a odříkání. Nechceme držet dietu, ale vytvořit si styl stravování, ve kterém vám bude dobře.

Pro koho je LC vhodné?

Pro všechny, kdo mají vysokou citlivost na sacharidy – nedokáží je jíst „přiměřeně“, jakmile se do sacharidového jídla pustí, nedokáží přestat a je jedno, jestli jde o sladkosti, koláče, pečivo nebo pizzu.

Pro všechny, kdo trpí na propady energie a únavu po jídle. Když vynechají jídlo, jsou nervózní, někoho může i bolet hlava, je mu fyzicky slabo.

Pokud máte často hlad nebo chutě na jídlo, i když jíte dost, pokud i po sytém obědě máte chuť na sladké, LC stravování vám s tímto pomůže.

Nefunguje na vás rada: Jez od všeho trochu. Nedokážete jíst po troškách. Pak je LC stravování cesta pro vás – díky nízké a stabilní hladině inzulínu dostanete pod kontrolu svoje chutě i častý hlad.

Výzva je vhodná i pro lidi, kteří přirozeně preferují LC potraviny a přílohy nepotřebují a neví, jak si sestavit jídelníček, aby jim nechyběly živiny.

Jaké výsledky můžete čekat?

Na rovinu říkám, že vám nezaručím, že zhubnete přesně tolik, kolik čekáte. To totiž záleží hodně na vás a na vašem přístupu.

Zaručím vám, že dostanete ty nejlepší informace ohledně nízkosacharidového stravování a zdravé výživy obecně. Provedu vás celým procesem od prvních začátků po to, abyste si uměla jídelníček upravit na míru sobě a svým aktuálním potřebám.

Účastnice minulých kol výzvy hlásily takovéto výsledky: mají více energie, cítí se lépe, nosí menší oblečení, zhubly nějaké kilo, upravilo se trávení, opustily je chutě na sladké… ale hlavně pochopily principy zdravého stravování i to, kolik sacharidů si mohou dopřát. Naučily se více vnímat své potřeby a udělat si čas na sebe, začaly se více hýbat – chodit na procházky nebo sportovat.

Pro koho není?

Není pro vegetariány a vegany. Není pro vás, pokud nechcete jíst maso, vejce, zeleninu nebo chcete mít nízký příjem tuku.

Není pro lidi s vážným onemocněním ledvin a slinivky, ostatním chronicky nemocným doporučuji konzultovat změnu stravy s lékařem.

Pokud máte vysoký cholesterol, je LC stravování možné, ale jsou potřeba individuální úpravy jídelníčku, pro vás může být vhodnější individuální konzultace.

Nevíte, jestli je tato výzva pro vás? Váháte, jestli vstoupit? Napište mi: blanka@blankamakonova.cz

Jaká témata budeme během výzvy řešit?

 • jaké potraviny jíst a jak je zkombinovat
 • jak často jíst a jak poznat, kolik jídla je pro vás akorát
 • jak si usnadnit práci s přípravou jídla
 • jak řešit dovolené, návštěvy, výlety…
 • jak dosáhnout svého cíle
 • co dělat, když nehubnete
 • jak poznat, že kolik jíst sacharidů, bílkovin, tuků jíst
 • nebudeme vážit jídlo ani počítat KJ, ale pomůžu vám s tím, pokud byste to potřebovala
 • přerušovaný půst – pro koho je vhodný a jak na něj
 • další techniky, jak nastartovat metabolizmus
 • a spoustu dalších témat…

Připojete se do dalšího kola výzvy Nastartuj svůj metabolizmus

Připojete se k lidem, kteří změnili svůj vztah k jídlu a našli způsob stravování, který jim vyhovuje. Už žádné diety, hladovění ani přejídání. Naučím vás jíst zdravě a tak, aby vás to bavilo.

Co dostanete, když se přihlásíte do výzvy Nastartujete metabolizmus:

 • Manuál LC stravování v hodnotě Kč 390,- .
 • Moje vedení ve skupině – provedu vás celým procesem od začátků s LC stravou až po pokročilejší, ve skupině budu odpovídat na vaše dotazy v hodnotě několika tisíc (jedna individuání konzultace stojí 900,- ).
 • Recepty a inspiraci na jídlo vhodné pro každou fázi výzvy.
 • Slevu 25% na individuální konzultace – ať už budete chtít individuálně probrat něco ohledně stravování nebo řešit vaše mentální nastavení a vztah k jídlu pomocí EFT terapie. 
 • Podporu ostatních žen ve skupině, motivující skupinu lidí, kteří mají stejný cíl.
 • Záleží mi na tom, aby ve skupině byla podporující a příjemná atmosféra, proto je počet míst omezen.
 • Má podpora ve skupině bude po dobu 4 týdnů, další 4 týdny bude skupina fungovat pro vaši vzájemnou podporu, poté skupinu zarchivuju.

Co není v ceně?

Můj čas na telefonu, messenegru ani e-mailu, budu se vám věnovat pouze ve skupině. Můžete využít zvýhodněné nabídky na konzultaci. Nečekejte ani vypracované jídelníčky, nákupní seznamy apod. Povedu vás k tomu, abyste si uměla sestavit jídelníček podle vlastní chuti.